Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-08-31 | GIS, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje, Imprezy

O nowoczesnych technologiach na gorczańskich szczytach

Dobiega końca Letnia Szkoła Geoinformacji „Geo-Gorce 2012” na przełęczy Knurowskiej, zorganizowana przez Laboratorium Geomatyki Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, której celem była demonstracja technologii geoinformacyjnych w badaniach naukowych.


Ilustracja: O nowoczesnych technologiach na gorczańskich szczytach
Przez cały tydzień (od 28 sierpnia do 1 września) 32 studentów z kół naukowych: Grafiki Komputerowej i Geomatyki oraz Dahlta (AGH), GISowcy (SGGW), Geografów (UMK w Toruniu; UP w Krakowie), Leśników (UR w Krakowie) oraz Geoinformatyki i Teledetekcji (UW) realizowało swoje projekty badawcze w środowisku przyrodniczym Gorców. Jednocześnie aktywnie uczestniczyli w wielu wykładach i warsztatach prowadzonych przez zaproszonych specjalistów. Wśród nich znaleźli się m.in.: dr J. Choromański – SGGW, dr hab. B. Zagajewski – UW, dr P. Wężyk, dr M. Szostak – UR w Krakowie, dr Z. Perski i T. Wojciechowski – Państwowy Instytut Geologiczny, dr J. Loch – Gorczański Park Narodowy oraz trenerzy z Esri Polska – M. Samulowska, K. Bielińska, T. Letmański i P. Kaczmarek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty terenowe z wykorzystaniem naziemnych skanerów laserowych (M. Adamczyk – TPI) i odbiorników GPS (M. Mońko – Geotronics Polska), wykłady na temat zaawansowanych rozwiązań technologicznych skaningu laserowego (M. Maślanka – ProGea Consulting) oraz możliwości analiz przestrzennych baz danych (T. Murtaś – Oracle Polska), a także demonstracja aplikacji mobilnych GIS stosowanych w ratownictwie górskim (R. Chrustek – Grupa Podhalańska GOPR; P. Chrustek, A. Zelga – Fundacja im. Anny Pasek).

Dziś (31 sierpnia) w godzinach wieczornych odbędą się prezentacje wyników projektów badawczych zgłoszonych przez 8 grup tematycznych oraz wyłonienie zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzeń w Gorcach na blogu.

Letnią Szkołę Geoinformacji Laboratorium Geomatyki zorganizowało we współpracy z Esri Polska oraz Fundacją im. Anny Pasek.

Piotr Wężyk (kierownik Szkoły)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Na Przełęczy Knurowskiej o geoinformacji

Laboratorium Geomatyki Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy wsparciu firmy Esri Polska...

Z kamerą i skanerem w Tatry

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji Koła Naukowego Geodetów Dahlta z Akademii Górniczo-Hutniczej z letniej wyprawy...

Studenci pomierzyli Tatry

Zakończył się obóz naukowy Koła Naukowego Geodetów Dahlta z AGH. Młodzi geodeci pomierzyli osnowę na Hali Gąsienicowej i...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
planetę Mars, Wenus ??? można oglądać gołym okiem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Czaja (1943-2024)

Józef Czaja (1943-2024)
Józef Czaja urodził się w 19 marca 1943 r. w Szkodnej na Podkarpaciu. Studia na Wydziale Geodezji Górniczej AGH w Krakowie ukończył w 1968 r. Cztery lata później uzyskał stopień doktora nauk technicznych, a w 1975 r. – stopień doktora...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1815

1815
Augustin Fresnel (1788-1827), fizyk i inżynier francuski, publikuje pracę na temat falowej teorii światła oraz zjawiska dyfrakcji światła.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2