Zgodnie z planem pomiar osnowy wykonano do 3 września. Następnego dnia studenci wybrali się na wycieczkę granią Orlej Perci, która uchodzi za najtrudniejszy turystyczny szlak tatrzański. 5 września uczestnicy obozu zastabilizowali kolejne dwa punkty osnowy z myślą o przyszłych badaniach geofizycznych w rejonie Kotła Świnickiego, a w szczególności znajdującej się tam wiecznej zmarzliny. Kolejne dwa dni upłynęły na wykonaniu skaningu laserowego stożka piargowego pod Skrajną Turnią oraz części Hali Gąsienicowej od schroniska Murowaniec do Zielonego Stawu.
W przyszłości planowane jest wykonanie skaningu tych fragmentów hali, które nie zostały pomierzone laserem w ramach tego obozu ze względu na mały zasięg skanera. Pomiary zrealizowano urządzeniem firmy Riegl, udostępnionym na dwa dni przez Jacka Krawca.
Opiekunem wyprawy, która odbywała się w dniach 29 sierpnia – 7 września był do 4 września Rafał Kocierz, a potem dr Władysław Borowiec. Wsparcia studentom udzielił Tatrzański Park Narodowy. Członkowie Dahlty liczą na dalszą współpracę z TPN, która łączy ich zamiłowania zarówno do gór, jak i geodezji.
Pierwsza część relacji z obozu
