Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2011-03-24 | GNSS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Spirit 2011: Nowa linia nawigacji Mio

Firma Mio Technology wprowadza na polski rynek nową linię urządzeń do nawigacji samochodowej. Będą one tańsze w eksploatacji dzięki możliwości wypożyczania map oraz ich darmowej aktualizacji przez okres 2 lat.


Ilustracja: Spirit 2011: Nowa linia nawigacji Mio

Urządzenia wyznaczają trasę z uwzględnieniem rzeczywistego natężenia ruchu drogowego, wykorzystując dane historyczne pochodzące od milionów kierowców. Dodatkowo wybrane modele wyposażone są w darmowe TMC dostępne również w Polsce, dzięki czemu będą informować o korkach i utrudnieniach na drodze.

Nową gamę rozwiązań do nawigacji tworzy sześć modeli: Mio Spirit 480 i Mio Spirit 487 (o przekątnej ekranu 4,3”) oraz Mio Spirit 670, Mio Spirit 680, Mio Spirit 685 i Mio Spirit 687 (o przekątnej ekranu 5”). Komfort użytkowania zapewnia m.in. uproszczone menu startowe, które zostało zredukowane do pięciu głównych przycisków, a także inteligentna wyszukiwarka, która działa na zasadzie wyszukiwarki internetowej. Wygodną funkcją jest planowanie trasy z optymalizacją punktów przejazdowych zarówno na ekranie urządzenia do nawigacji, jak i monitora domowego komputera, a także asystent parkowania, który wyszukuje i wskazuje parkingi położone w odległości 1 km od miejsca docelowego.

Urządzenia zostały wyposażone w funkcję Text-to-Speech, dzięki której podczas nawigowania urządzenie głosowo informuje o nazwach ulic. Ponadto modele Mio Spirit 487 i 687 zostały wyposażone w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego, sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe dni oraz bezpośrednie połączenie z pomocą drogową w danym kraju. Istotna jest też możliwość korzystania z funkcji Wyszukiwania Lokalnego w bazie Google, dzięki której użytkownik ma dostęp do ogromnej bazy punktów POI.

Użytkownicy mogą bezpłatnie aktualizować mapy przez okres dwóch lat od momentu pierwszego użycia nawigacji. Ponadto, głównie z myślą o klientach sporadycznie wyjeżdżających za granicę, wprowadzono unikalną usługę wypożyczania map, dzięki której użytkownicy mogą czasowo wykupić mapę wybranego kraju lub krajów (na okres od 3 dni do 1 miesiąca).

Urządzenia pojawią się w sprzedaży w kwietniu br.

Źródło: Neuron


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Mio z nowym softwarem

Mio Technology wprowadza na rynek urządzenie do nawigacji samochodowej Mio Moov S605 – udoskonaloną wersję Mio Moov 600...

Nowe modele Mio Moov

Mio Technology wprowadza na polski rynek dwa nowe modele urządzeń nawigacyjnych GPS – Mio Moov 310 i 370. Oprócz odbiornika...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Francuz Charles Borda jako jeden z pierwszych dokonał absolutnego pomiaru przyspieszenia siły ciężkości ?g??
następny
strzałka w dółGeoludzie
Janusz Śledziński (1931-2021)

Janusz Śledziński (1931-2021)
Ceniony specjalista w zakresie geodezji wyższej i satelitarnej, grawimetrii i astronomii, przez lata związany z Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Jeden z kluczowych inicjatorów powstania sieci ASG-EUPOS. Urodził się 29...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1880
Edward Jäderin (1852-1923), szwedzki astronom i geodeta, zastosował po raz pierwszy do precyzyjnego pomiaru długości specjalne druty zawieszane na statywach i obciążane odważnikami na końcach (druty Jäderina).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2