Celem seminarium jest wymiana doświadczeń naukowych i zawodowych dotyczących znaczenia geodezji inżynieryjnej w procesie realizacji inwestycji budowlanej. Podczas wystąpień przedstawione zostaną nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w zakresie geodezji inżynieryjnej.
Oprócz gości z Polski w seminarium wezmą udział przedstawiciele ośrodków zagranicznych.
Swoje spostrzeżenia na temat codziennych, praktycznych problemów geodezyjnej obsługi inwestycji przedstawią między innymi przedstawiciele firm działających w branży geodezyjnej, a mianowicie: Dariusz Tomaszewski z Geoprzem, Łukasz Kacprzak z PKiG oraz Lech Saloni z GEOalpin.
Karol Cheda i Radosław Zych z Akademia UAV omówią zagadnienie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych na placu budowy w świetle nowelizacji ustawy Prawo lotnicze, a przedstawiciel Głównego Urzędu Miar wskaże na potrzeby i uwarunkowania prawne certyfikacji instrumentów geodezyjnych. Nie zabraknie też głosu ze strony nauki
W trakcie seminarium odbędzie się także panel dyskusyjny nt. potrzeb zmian w Pgik oraz aktach wykonawczych w kontekście procesu inwestycyjnego. Tę część wydarzenia poprowadzą: dr hab. inż. Janina Zaczek-Peplinska, dr hab. inż. Ireneusz Wyczałek oraz mgr inż. Alicja Meusz, która koordynuje z ramienia GUGiK i SGP „prekonsultacje” dot. zmian w Pgik.
Organizatorzy liczą na obecność geodetów uprawnionych (zakres 4), którzy będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniami ze współpracy branż w zakresie geodezyjnej obsługi inwestycji, a także inwestorów oraz pracowników administracji publicznej.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja do 15 maja.
Transmisja z seminarium dostępna będzie na stronie www.gik.pw.edu.pl/zgiisp
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl