Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2024-01-09 | Teledetekcja, Imprezy

Zapowiedź sympozjum fotogrametrycznego w Szczecinie

W dniach 18–20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka – Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”.


Ilustracja: Zapowiedź sympozjum fotogrametrycznego w Szczecinie <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Organizatorzy wydarzenia to: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Katedra Geodezji i Pomiarów Offshore Wydziału Nawigacyjnego
Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Tematyka tegorocznego sympozjum obejmie szeroki zakres zagadnień dotyczących zarówno pozyskiwania danych 2D i 3D z sensorów umiejscowionych na wielopoziomowych platformach, jak i wykorzystania tych danych. Prelegenci z różnych instytucji naukowych i przedsiębiorstw przedstawią najnowsze badania dotyczące metod przetwarzania danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych, przykłady ich integracji z danymi pochodzącymi z innych źródeł oraz zróżnicowane zastosowania technologii pomiarowych w przemyśle i gospodarce.

Ważnym elementem programu będą prezentacje dotyczące interdyscyplinarnego wykorzystania danych teledetekcyjnych, co zapewne przyciągnie uwagę uczestników zainteresowanych wpływem tych technologii na rozwój nauki, przemysłu lub ochrony środowiska.
Sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz część posterowa będą doskonałymi okazjami do bliższego zapoznania się z konkretnymi projektami badawczymi oraz technologicznymi innowacjami.

Jak zapewniają organizatorzy, Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne to wyjątkowa platforma naukowa gromadząca ekspertów, badaczy i praktyków z obszaru fotogrametrii, teledetekcji oraz geoinformatyki. Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do wymiany najnowszych osiągnięć badawczych, a także doświadczeń związanych z wdrażaniem i wykorzystaniem nowoczesnych technologii do akwizycji danych przestrzennych.

Sympozjum poprzedzone zostanie szkołą letnią dla młodych naukowców (16–18 września) organizowaną we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Fotogrametrii, Teledetekcji i Geoinformacji (DGPF).

Szczegółowy harmonogram oraz pozostałe informacje zostaną podane w komunikacie nr 2 w lutym br. Prognozowana opłata konferencyjna to 1200 zł. Wydarzenie odbędzie się w Hotel Vulcan (ul. F.K. Druckiego-Lubeckiego 6a).

Komunikat nr 1

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Jak nie utonąć w powodzi geodanych? [Sympozjum fotogrametryczne 2022]

Nowoczesne technologie fotogrametryczne i teledetekcyjne oznaczają nie tylko...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Dasz wiare, że...
tablice Orłowa podają dla jesionu i graba miąższość grubizny drzewa, a dla lipy i osiki – miąższość grubizny strzały?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jan Różycki (1909-2005)

Jan  Różycki (1909-2005)
Urodził się 7 lutego 1909 roku w Karaczyjowce na Podolu. Po ukończeniu gimnazjum w Ostogu nad Wilją rozpoczął studia na Wydziale Geodezyjnym Politechniki Warszawskiej, które ukończył w 1934 roku. W latach 1934-35 studiował w Szkole Podchorążych...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1808

1808
Uzyskanie tytułu geometry i wykonywanie wolnego zawodu w Księstwie Warszawskim reguluje ustawa o egzaminach państwowych. Aby zostać geometrą II klasy należało legitymować się odpowiednią praktyką i zdać egzamin przed komisją. Dopiero po rocznej...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2