Co otrzymamy za darmo?
Pobierając podstawowy raport, użytkownik otrzymuje dokładną lokalizację nieruchomości na mapie wraz z jej współrzędnymi geograficznymi. Jego częścią są także szczegółowe dane o charakterze katastralnym nieruchomości, fragment ortofotomapy z wrysowanymi granicami działek ewidencyjnych i szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący parametrów geometrycznych terenu (powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości oraz jej współczynnik kształtu).
OnGeo.pl bezpłatnie udostępnia również dane o uzbrojeniu terenu. Dzięki tej informacji można się dowiedzieć, czy działka posiada dostęp do mediów i jakie urządzenia infrastruktury technicznej znajdują się zarówno w jej granicach, jak i w najbliższej okolicy.
Samo generowanie Raportu o Terenie trwa 5 minut, a gotowe dane przesyłane są na wskazany adres mailowy w pliku PDF. Jak przekonują autorzy tego rozwiązania, dzięki Raportowi o Terenie można zaoszczędzić dużo czasu na poszukiwanie informacji z różnych źródeł, a przekazywany w nim zestaw danych jest przedstawiony w przejrzysty sposób w postaci map i tabel. Raport może być przydatny zarówno dla profesjonalisty, jak i laika poszukującego informacji o nieruchomości.
Skąd pochodzą dane w Raportach o Terenie?
Dane do raportu zostały opracowane m.in. dzięki otwarciu danych publicznych z powiatowych rejestrów ewidencji gruntów i budynków oraz ortofotomapy GUGiK.
OnGeo.pl łączy dane publiczne z wielu rejestrów, a następnie dzięki nowoczesnej technologii opracowywania danych przestrzennych analizuje je, tworząc unikalne, wiarygodne dane wartościowe dla każdego użytkownika.
Dane dostępne w Raportach o Terenie
Poza darmowymi informacjami o działce, w pełnej, płatnej wersji Raportu o Terenie można znaleźć takie dane jak:
- zasięgi MPZP,
- zagrożenia powodziowe i osuwiskowe,
- spadki terenu,
- informacje o pozwoleniach na budowę,
- informacje o planowanych inwestycjach w okolicy,
- jakość powietrza,
- analiza nasłonecznienia działki,
- dostęp do światłowodu,
- zaludnienie w promieniu 5 km,
- napowietrzne linie energetyczne,
- strefy ochronne wokół cmentarzy, turbin wiatrowych i lotnisk,
- obszary zagrożone stagnacją wody,
- analiza ochrony gruntów rolnych,
- nieruchomości objęte ochroną zabytków.