Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-07-12 | Geodezja

Szkolenie służby geodezyjnej i kartograficznej województwa łódzkiego

W Konopnicy koło Wielunia odbyła się w dniach 3-4 lipca narada szkoleniowa służby geodezyjnej i kartograficznej województwa łódzkiego. Uczestniczyła w niej Grażyna Kierznowska, główny geodeta kraju. Bardzo sprawną organizację spotkania zapewnił starosta wieluński Andrzej Stępień.


Ilustracja: Szkolenie służby geodezyjnej i kartograficznej województwa łódzkiego

Naradę rozpoczęło wystąpienie Grażyny Kierznowskiej, która przedstawiła aktualny stan prac nad realizacją projektu Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach (ZSIN). Obecność głównego geodety kraju była dużym i miłym zaskoczeniem – to pierwszy w historii łódzkiej służby przypadek uczestnictwa GGK w takim spotkania.

Dwudniowe obrady wypełnione były referatami, w których omówione zostały różne zagadnienia związane z zadaniami wykonywanymi przez geodetów powiatowych:
• wyniki pracy zespołu powołanego przez wojewodę łódzkiego w celu wypracowania jednolitych dla całego województwa zasad przyjmowania do zasobu dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
• problemy związane z rozgraniczaniem wód przy realizacji zadań w ramach prowadzonych modernizacji EGiB,
• stan zrealizowanych prac w zakresie utworzenia baz danych obiektów topograficznych BDOT10k oraz zakres prac uzgodnionych z GGK do zrealizowania w następnych latach,
• funkcjonowanie ODGiK w starostwie w Kartuzach oraz dobre praktyki podczas weryfikacji operatów geodezyjnych,
• przygotowania do przekazywania do PODGiK operatów geodezyjnych w formie elektronicznej,
• proces realizacji projektu w zakresie przetwarzania materiałów zasobu z wersji analogowej do cyfrowej,
• problematyka wykorzystania (w tym odszukania i wyrównania) osnowy ewidencyjnej w pracach przygotowawczych poprzedzających modernizację ewidencji gruntów i budynków,
• opis przedmiotu zamówienia, który obowiązuje podczas realizacji ZSIN Faza II,
• wnioski płynące z tegorocznych indywidualnych spotkań ŁWINGiK-a z geodetami powiatowymi, które dotyczyły stanu zaawansowania prac nad tworzeniem i aktualizacją PZGiK.

W spotkaniu wzięło udział 45 osób.

Źródło: WIGiK w Łodzi


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

uniwersytet 3 wieku naprawczość takiej narady jest taka jak malowanie na nowy kolor samochodu który ma zepsuty silnik - dla uściślenia bez ruszania silnika.
  
O UŚmiech prosimy, będzie zdjęcie. Czy coś zmieni? problematyka wykorzystania (w tym odszukania i wyrównania) osnowy ewidencyjnej w pracach przygotowawczych poprzedzających modernizację ewidencji gruntów i budynków. To WAM powiem; URZEDY (miasta, starostwa)mają gEBOKO w POWADZE czy osnowa jest czy tez jej nie MA!!!"SŁUZBA GEOdezyjna (ładnie to nazywamy)wymagać będzie. Czy coś z tym robią? Zgłaszam że osnowa leci, jest uszkodzona. RĘce rokładają: dzisiaj jest posiedzenie, spotkanie z władzami, samochód służbowy na wyjeżdzie, . . . . . Szkolenie za nasze pieniądze.
    1 
 1 
my czyli kto ?
  
Ale kto chce coś zmienić? Czy takie szkolenie ma jakikolwiek wpływ na fakt istnienia księstw powiatowych? Były, są i, z tego co widać, będą. A bicie piany pod tytułem "Narada szkoleniowa" nigdy niczego nie zmieniło i nie zmieni. Całe prawo geodezyjne jest jednym wielkim bublem, wszyscy o tym wiedzą. To co mogą zmienić szkolenia. Chyba samopoczucie tych którzy działają w ramach tego patologicznego "prawa" i tych którzy są za nie odpowiedzialni. Dla nas, "jęczących", takie szkolenie to tylko obawa, że na gruncie tej całej patologii zostaną wymyślone nowe szykany którym będziemy poddawani. Bo o dobrą wolę i chęć zrobienia czegoś pożytecznego dla społeczeństwa administrację geodezyjną dawno już przestaliśmy podejrzewać.
    3 
 4 
czytam to i się zastanawiam. Z jednej strony geodeci protestują że istnieją księtstwa powiatowe, że co ośrodek to inaczej trzeba złożyć operat, a z drugiej jak ktoś chce to zmienić to słychać jęki. Czyli rozumiem że nie trzeba robić nic. I tak będziecie jęczeli.
    3 
 2 
Wytyczne? Można wnioskować, że niestety ani WINGiK województwa łódzkiego, ani GGK nie działają w granicach obowiązującego prawa. Czy to jest ta dobra zmiana?
  
 2 
. na tej samej zasadzie Geodeta Powiatowy zebrałby w kanciapie wszystkich swoich weryfikatorów i ustalił zasady przyjmowania do zasobu dokumentacji....
    1 
 3 
szczyt niekompetencji Od kiedy w kompetencjach WINGIKA jest opracowanie jednolitych dla całego województwa zasad przyjmowania do zasobu dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Przecież nie mieści się to w granicach ustawowych kompetencji (ani to nadzór ani kontrola). I że to GUGIK widzi i nie komentuje?. Co za farsa. Jak pamiętam to żyjemy w Państwie prawa, prawo to ustawodawca i ustawy a nie jakieś wypociny urzędniczyny.
    5 
 5 
Wyrazy współczucia dla kolegów - wykonawców z woj. łódzkiego. Z mojego podwórka wiem, że każde szkolenie skutkuje odwrotnie proporcjonalnie do założeń. Najwięcej kretynizmów i rozbuchania biurokracji występuje właśnie po tzw. "szkoleniach". Co ciekawe, moje obserwacje potwierdzają bardzo często szeregowi pracownicy ośrodków.
    4 
 11 



zobacz też:

Łódzkie: główne tematy narady szkoleniowej SGiK województwa

W Poświętnem k. Opoczna z inicjatywy łódzkiego wojewódzkiego inspektora nadzoru...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
0,2% powierzchni Polski leży poniżej poziomu morza?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jan Śniadecki (1756-1830)

Jan  Śniadecki  (1756-1830)
Urodził się w 29 sierpnia 1756 roku w Żninie k. Poznania w rodzinie piwowara i burmistrza tego miasta. Jego pierwszym nauczycielem był wikary kościoła farnego, w 1764 roku rozpoczął naukę w teologicznej szkole Lubrańskiego w Poznaniu. W latach...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1948
W Polsce działa 536 biur mierniczych przysięgłych i 15 spółdzielni geodezyjnych.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2