Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-07-06 | Geodezja, Przetargi

Powiat wrzesiński zamawia opracowanie i modernizację baz

Do 11 sierpnia można składać oferty w przetargu Starostwa we Wrześni na opracowanie baz danych BDOT500 i GESUT, oraz modernizację ewidencji gruntów i budynków w wybranych obrębach powiatu.


Ilustracja: Powiat wrzesiński zamawia opracowanie i modernizację baz <br />
fot. SIP Powiatu Wrzesińskiego
fot. SIP Powiatu Wrzesińskiego

Zamówienie podzielono na dwie części:
• część I – opracowanie baz danych BDOT500 oraz GESUT dla obrębów: Białężyce, Bierzglinek, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Grzybowo, Gulczewko, Gulczewo, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Psary Małe, Przyborki, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Sobiesiernie, Sokołowo, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki i Wódki, wraz z przetworzeniem PZGiK do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Września;
• część II – modernizacja ewidencji gruntów i budynków poprzez założenie bazy danych numerycznej mapy ewidencyjnej dla obrębów: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek, oraz cyfryzacja zasobu dla obszaru całej Gminy Pyzdry (18 obrębów).

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 5,1 tys. zł (część I) oraz 2,6 tys. zł (część II). Kryteriami wyboru najkorzystniejszych ofert są cena (60%) oraz gwarancja na wykonane prace (40%).

Przetarg realizowany jest w ramach projektu pn. „Tworzenie, modernizacja i aktualizacja rejestrów publicznych oraz standardowych opracowań kartograficznych i tematycznych gromadzonych w powiatowy zasobie geodezyjnym i kartograficznym oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług w powiecie wrzesińskim”, dofinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

geodeath Hmm No jak twierdzisz że 15 szkiców dziennie na operatora to mało to hmm powodzenia Kupę lat spędziłem przy tworzeniu baz GEO-INFO i tak szczerze średnia dzienna na operatora jest jeszcze mniejsza ;) Jeden zrobi dobrego dnia 25 inny słabego 5 szkiców Nawet opisaną średnią 15 szkiców dziennie na operatora jest ciężko utrzymać ;) No ale cóż może się nie znam i nic nie wiem a lata doświadczeń przy tworzeniu baz hmm to nic ;) Powodzenia tym co wezmą robotę (w przetargach GUGIKu gdzie jest GEO-INFO obiekty są dalej do wzięcia Nikt się nie chce podjąć a to o czymś chyba świadczy ;)
  
RE: Jak to zrobić? Szkic szkicowi nierówny. Poza tym 15 szkiców dziennie to trochę śmieszna ilość moim zdaniem. No i ktoś tu miał rację, że na takie roboty z garstką ludzi się nie startuje. Ewentualnie jakieś konsorcjum, jak się pracuje/jest właścicielem małej firmy.
  
przetarg A wystarczyło zadzwonić i zapytać tak jak to zrobiłem Ja, mapa numeryczna prowadzona jest od połowy lat 90 więc na starcie bardzo dużo szkiców odpada. Z kolei tam gdzie będzie modernizacja w ogóle jest mało materiałów.Poza tym jak się ma dwóch pracowników nie ma się co rzucać z motyką na słońce.
  
GML Przestań bredzić o tym GMLu.
  
Jak to zrobić Jak technicznie skartować ok 25-30 tys szkiców w tak krótkim czasie? Licząc że przeciętny operator kartuje max 15 szkiców dziennie to ile ludzi trzeba mieć na to zlecenie??
  
Narzucenie oprogramowania Ogólnie zagłębiając się w ostatnie przetargi to zleceniodawca nie ma możliwości narzucenia wykonawcy oprogramowania w którym wykona bazy BDOT, GESUT i EGIB (a tutaj to robi) Przecież w tym celu jest wymyślony format GML Chyba GUGiK powinien zająć się przetargiem i go unieważnić Starostwo nie ma prawa żądać danych innych niż w rozporządzeniach np.informacje o szkicach przy zasięgach Do każdego zakresu prac jest rozporządzenie które dokładnie określa co dana baza zawiera oraz format wymiany danych
  



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mobilne skanowanie na Motławie
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
W 1643 r. Evangelista Torricelli, włoski fizyk i uczeŃ Galileusza, skonstruował barometr rtęciowy?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tytus Liwiusz Burattini (Boratyni) (1617-1681)
Polski szlachcic włoskiego pochodzenia, inżynier, konstruktor, dworzanin królewski, kartograf. Człowiek o barwnym życiorysie, pomysłami swoimi wyprzedzający o kilka wieków ówczesną epokę. Przyszedł na świat 8 marca 1617 r. w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1945
Powstaje Katedra Urządzeń Rolnych przy Wydziale Geodezyjnym Politechniki Warszawskiej.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2