Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-07-23 | Geodezja, Instytucje, Kataster

Unia dołoży się do ZSIN. Wkrótce przetargi

19 lipca podpisano umowę na realizację pierwszej fazy budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN).


Ilustracja: Unia dołoży się do ZSIN. Wkrótce przetargi

Projekt zakłada udostępnienie obywatelom, przedsiębiorcom i instytucjom publicznym aktualnych i wiarygodnych informacji o nieruchomościach dzięki elektronicznej wymianie danych pomiędzy systemem ewidencji gruntów i budynków, systemem Nowej Księgi Wieczystej oraz rejestrami: PESEL, Ewidencji Podatkowej Nieruchomości, TERYT i REGON Głównego Urzędu Statystycznego oraz Krajowego Systemu Ewidencji Producentów ARiMR. ZSIN ma bazować na centralnym repozytorium, w którym będą przechowywane kopie zbiorów danych ewidencji gruntów i budynków z ośrodków działających przy starostwach w całym kraju. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest także doprowadzenie EGiB do zgodności ze ZSIN poprzez jej modernizację.

Projektem w pierwszej fazie zostaną objęte 52 powiaty, które podpisały listy intencyjne z głównym geodetą kraju. W poszczególnych województwach listy podpisało: w małopolskim – 8, w kujawsko-pomorskim – 19, w podkarpackim – 9 oraz w zachodniopomorskim – 18 powiatów.

Najbliższe działania zaplanowane do realizacji w projekcie to podpisanie i realizacja umowy na budowę systemu teleinformatycznego ZSIN, wybór wykonawców modernizacji EGiB oraz firm wspierających i kontrolujących ten proces. Działania dotyczące modernizacji EGiB prowadzone są w ścisłej współpracy z przedstawicielami starostw zaangażowanymi w realizację projektu.

Budżet projektu wynosi 66 mln zł i będzie realizowany ze środków unijnych w ramach 7. Osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Zakończenie prac planowane jest na koniec marca 2015 r.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

do geo wydaje mi się że geodeci z "2" doprowadzania do zgodności z ZSIN poprzez modernizację jeszcze nie ćwiczyli - do zgodności z księgą wieczystą to i owszem. Ale z tego wynika że będzie jeszcze jeden rejestr referencyjny czyli ZSIN. Czytam i oczom nie wierzę. Widać na razie jest za prosto.
    2 
 3 
Geo A nie powinni zrobić modernizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami? Czy geodeci z "2" nie powinni bez "wytycznych" umieć zrobić robotę prawną?
    1 
 4 
proste system outsourcingu wszystkich usług, system do robienia uml-i, system generowania ogólnych odpowiedzi na listy otwarte. Jest tego trochę. Ach no i system pisania specyfikacji przetargowych. ;)
    3 
 2 
@nn zakładam, że firmy zrobią tak jak im się napisze zamówienie i jak się będzie efekt pracy kontrolować. Zakładam że zrobią zgodnie z 645 wytycznymi GGK zmieniającymi się w czasie. Czytałem już o pewnym projekcie który zakładał udostępnienie obywatelom adresów budynków. Widzę i tutaj centralne repozytorium czyli wiem czego się spodziewać. I mowa tutaj nie o modernizacji tylko o tak zwanym systemie który będzie wytwarzany przez GUGiK. Pokaż mi systemy które się GUGiKowi udały. Potrafisz ?
    4 
 5 
słabe to 0/10. Tylko 66mln? wcześniej przy ipe i zsin od 2001 udało się więcej kasy wydać:)
    3 
 2 
Do Narodu A ci w GUGiK i innych urzędach to podatków nie płacą, a firmy realizujące umowy i ich pracownicy podatków nie płacą ? A co powoduje wzrost gospodarczy i rozwój kraju - siedzenie i marudzenie i strach, że coś głupiego napiszą na tym portaliku ? Brawo za ZSIN a ja uruchomiłem nowy wątek i jestem szczęśliwy i wykonałem robotę i mogę iść spać a wy się lejcie - dobranoc :)
    5 
 4 
Geo, Zakładasz z góry, że te firmy, które będą realizowały modernizację EGiB, zrobią to źle? Pamiętam, że jakiś czas temu pojawiały się zdania, że najlepiej byłoby zlikwidować kontrole operatów przyjmowanych do zasobu. Chyba to był zły pomysł.
    3 
 2 
Stary jak uważasz że po działaniach GUGiK jest porządek i standaryzacja to normalnie brak mi słów. Ten naród narzekaczy i malkontentów te działania finansuje. Trochę pokory.
    4 
 8 
Do Narodu Rusza ZSiN - może jaki list otwarty ktoś by napisał ???? Przecież to też zaboli tych wszystkich co wolą mętną wodę i chaos zamiast standaryzacji i porządku. Koledzy z Redakcji czekają - nie zawiedźmy ich o narodzie narzekaczy i malkontentów !!! Na pewno jest mnóstwo spraw do których się można przyczepić i na których wszyscy doskonale się znają.
    7 
 6 



zobacz też:

Które powiaty będą wspólnie modernizować geodezję?

W czwartek, 23 maja, informowaliśmy o przygotowaniach do przetargów, w ramach których 52...

Kto zbuduje ZSIN?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii dokonał wyboru oferty w przetargu na budowę Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach.

Sporo chętnych do budowy ZSIN

W przetargu GUGiK na budowę Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach wpłynęło 11 ofert. Dziś (29 kwietnia)...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszym Polakiem, który przeleciał przez Atlantyk, był Stanisław SkarżyŃski? Uczynił to w 1933 r., a jedynym urządzeniem nawigacyjnym, jakim się posługiwał, była busola.
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin Barlik (1944-2018)
Specjalista od geodezyjnych pomiarów podstawowych, przewodniczący Komitetu Geodezji PAN, wieloletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, wybitny uczony i wychowawca wielu pokoleń geodetów...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1957

1957
Powstało Polskie Towarzystwo Fotogrametryczne (jako sekcja Stowarzyszenia Geodetów Polskich); pierwszym przewodniczącym organizacji został prof. Marian Brunon Piasecki.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2