Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-06-20 | Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

SIP Sosnowca pokaże, jak trafić do urzędnika

W środę (19 czerwca) w sosnowieckim ratuszu uroczyście uruchomiono miejski Zintegrowany System Informacji Przestrzennej. Zawiera on nie tylko mapy miasta, ale nawet plany urzędów.


Ilustracja: SIP Sosnowca pokaże, jak trafić do urzędnika

Wdrożenie systemu kosztowało 2,9 mln zł i było dofinansowane z funduszy europejskich. Geoportal ZSIP działa w technologii firmy ISPiK SA z Gliwic. Składa się z modułów: interaktywnego planu miasta, wirtualnego urzędu, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, portalu inwestora, serwisu metadanych oraz e-learningu. Pierwszy oferuje trzy profile tematyczne:
• mieszkaniec (punkty adresowe, ulice, elementy ewidencji gruntów i budynków oraz informacje o obiektach użyteczności publicznej),
• turysta (warstwy zabytków, pomników przyrody, obszarów przyrodniczymi wraz z wybranym zakresem obiektów użyteczności publicznej oraz danych referencyjnych),
• inwestor (zbiór warstw ukierunkowanych na prowadzenie aktywności ekonomicznej na terenie miasta w tym w zakresie danych ewidencyjnych, adresowych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości oraz sieci uzbrojenia terenu).

Moduł „Wirtualny Urząd” pozwala z kolei przeglądać plany pięciu budynków Urzędu Miejskiego, a także wyszukać odpowiedni wydział czy urzędnika. W portalu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego można natomiast zlokalizować na mapie miasta np. służby ratownicze i porządkowe czy obiekty związane z bezpieczeństwem publicznym (budynki przeznaczone na kwarantanny czy jednostki wydające preparat jodowy). Dzięki zaimplementowaniu technologii Aurora 3D firmy ISPiK w sosnowieckim ZSIP-ie można także przeglądać prosty model zabudowy miasta w trzech wymiarach.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2