Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-06-13 | Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje

BGiK: Siedziba na stołeczną miarę

W lipcu tego roku w nowej siedzibie przy ul. Sandomierskiej zacznie urzędować stołeczne Biuro Geodezji i Katastru.


Ilustracja: BGiK: Siedziba na stołeczną miarę

Zakończono już prace budowlane. Zaczęła się przeprowadzka. Jako pierwsi instalują się informatycy. Właśnie uruchamiana jest serwerownia BGiK. W lipcu przyjdzie kolej na przenosiny pracowników biur gnieżdżących się do tej pory przy ul. Marszałkowskiej i w Al. Jerozolimskich oraz Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

W kwietniu 2008 r. prezydent Warszawy wydała zarządzenie, zgodnie z którym 1 stycznia 2009 r. nieruchomość przy ul. Sandomierskiej 12 na Mokotowie przekazano na potrzeby Biura Geodezji i Katastru. Zdecydowano, że zapuszczony budynek, w którym znajdował się Zespół Szkół Nr 16, oraz stojący na tej samej działce inny nieukończony budynek szkolny zostaną przebudowane i zaadaptowane na potrzeby warszawskiej geodezji.

W grudniu 2008 r. radni zaplanowali na ten cel 40 mln zł, lecz po cięciach w budżecie miasta na inwestycję przeznaczyli tylko 32 mln zł. Projekt przebudowy opracowała spółka Tebodin SAP-Projekt z Warszawy, natomiast prace budowlane zlecono konsorcjum firm Warbud SA i Erekta Budownictwo. Budowa ruszyła wiosną 2011 roku i została zakończona w terminie (odbiór nastąpił 17 maja br.).

Główny budynek znajdujący się przy Sandomierskiej podwyższono o jedną kondygnację, ma on teraz powierzchnię 6994 m kw. W przyziemiu znajdą się m.in. archiwa, ogólnodostępna stołówka i duża sala konferencyjna. Z kolei na parterze będą obsługiwani klienci biura: geodeci uprawnieni oraz zwykli petenci. W dużym hollu po lewej stronie znajdą się stanowiska do obsługi klientów ośrodka, a po prawej – ewidencji gruntów i budynków. Na parterze będzie także siedziba ZUD-u. Inspektorzy kontroli pracować będą na najwyższym piętrze. Także tam w dużym narożnym pokoju znajdą się stanowiska dla geodetów uprawnionych, którzy muszą pracować jeszcze na mapach analogowych.

W trzypiętrowym budynku od strony ul. Olszewskiej (1244 m kw.) na parterze znajduje się już serwerownia i pokoje informatyków, na pierwszym piętrze będzie administracja i Centrum Przetwarzania Danych Przestrzennych, a na najwyższej kondygnacji pokoje kierownictwa.

W kompleksie są dwie duże sale konferencyjne, na dziedzińcu znajduje się parking na kilkadziesiąt samochodów, cały obiekt objęty jest monitoringiem.
Po BGiK nie będzie można się jednak dowolnie przemieszczać. Klienci swobodnie będą się poruszać w strefach ogólnodostępnych, jednakże do większości biur, w szczególności: składnicy materiałów, serwerowni czy kancelarii tajnej, dostęp możliwy będzie tylko dla osób uprawnionych. Każdy pracownik BGiK zostanie wyposażony w kartę magnetyczną, która posłuży także do kontroli przyjścia do pracy i wyjścia.

Pracownikom i klientom BGiK można tylko pozazdrościć. Klimatyzowane pomieszczenia, przestronne i widne pokoje dostosowane do potrzeb konkretnej komórki, nowe wyposażenie biurowe, pomieszczenia socjalne i... cisza za oknem, którą docenią szczególnie ci urzędnicy, którzy przeniosą się tutaj z ul. Marszałkowskiej.

Uruchomienie nowoczesnego obiektu przy ul. Sandomierskiej 12 kończy kilkuletni etap koncentracji stołecznej geodezji i zebranie wszystkich jej pracowników (obecnie ok. 330) w jednym miejscu (wkrótce znajdą się tutaj również komórki z Mokotowa i Pragi Południe). Będzie to najnowocześniejsze z ponad 30 biur stołecznego ratusza.

Teraz nastąpi najtrudniejszy etap dla pracowników: 28 czerwca rusza zasadnicza część przeprowadzki. Do przerzucenia jest 10 km bieżących dokumentacji oraz sprzęt i wyposażenie. Operacja zostanie przeprowadzona w nocy. Geodeta miasta Tomasz Myśliński nie przewiduje z powodu zmiany lokalizacji przerw w pracy podległej mu jednostki, prosi jednak geodetów o wyrozumiałość, gdyby w tym czasie zdarzyły się jakieś utrudnienia w działaniu BGiK.

Więcej w lipcowym GEODECIE

Zobacz zdjęcia nowej siedziby w naszej Galerii

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Pytanie Zobaczymy czy nowa siedziba urzędu wniesie nową jakość obsługi dla interesanta, bo z całym szacunkiem, ale zamieszczona informacja: "Pracownikom i klientom BGiK można tylko pozazdrościć. Klimatyzowane pomieszczenia, przestronne i widne pokoje dostosowane do potrzeb konkretnej komórki, nowe wyposażenie biurowe, pomieszczenia socjalne i... cisza za oknem, którą docenią szczególnie ci urzędnicy, którzy przeniosą się tutaj z ul. Marszałkowskiej" - to mnie jakoś specjalnie nie interesuje, ale jakość obsługi, zasady funkcjonowania biura a nade wszystko fachowość/operatywność pracowników już tak.
  
 1 
Do Tomka Specyficzna geodezja - to jest na Śląsku gdzie występują ruchy górotworu a u Was jest po prostu @#$% Specyficzna geodezja jest tam gdzie nadal króluje prawdziwy kataster austriacki i "pruski" z "feldbuchami" i odwróconymi numerami działek... że zacytuję klasyka: "nie nazywajmy szamba - perfumerią". Brać się Panie i Panowie do roboty! Bo jesteście daleko, bardzo daleko za Polską prowincjonalną.
    4 
 3 
TO W STOLYCY Jestem zmieszany i wstrząśnięty! To w stolicy geodeci muszą pracować jeszcze na mapach analogowych??? Bo my na wsi, na dalekiej prowincji ;) już od dawna mamy BDT500 i numeryczną mapę zasadniczą oraz numeryczną mapę ewidencyjną pozyskaną analitycznie z danych pomiarowych.
    2 
 5 
architektura Szkoda ciekawego przedwojennego budynku. Został potraktowany dość brutalnie przez architekta. Nie pasuje też w ogóle to kameralnej zabudowy Mokotowa. Nie chcę narzekać, ale smutno mi się zrobiło jak zobaczyłem zdjęcia.
  
 3 
:) Będzie dobrze - w końcu na naukę nigdy nie jest za późno. Warszawska geodezja trafi do budynku szkoły. To zobowiązuje geodetów do wytrwałej nauki, a ta jak wiadomo otwiera i poszerza horyzonty :) Tak więc proszę nie marudźcie, tylko 3majcie kciuki za sukces naszej stołecznej, jakże "specyficznej" geodezji :)
  
 4 
@verso Chyba wzrok ci odebralo uwielbienie dla pana Tomka. Szkoda ze nie widzisz co jest wokol stolicy, co jest w nowoczesnych osrdkach w karaju. Szkoda:(
    2 
 4 
do kontestatora Przeczytaj tekst ze zrozumieniem, obejrzyj zdjęcia, a jak nie wystarczy to przyjdź na Sandomierską w lipcu, zobaczysz i numerki i serwery i inne elektroniczne cuda. A jak dorzucisz parę milionów na mapę cyfrową, to pan tomek ci ją migiem zrobi. Może pan Tomek nie jest ideałem, ale to dzięki jego uporowi będziesz teraz mógł pracować w cywilizowanych warunkach. Szanujmy się.
    4 
 2 
to zdjęcie ukazuje sposób myślenia Pana Tomka o geodezji - mamy szafy na mapy papierowe. nowoczesne ośrodki są na serwerze i w internecie. brakuje mi zdjęcia z ladą i numerkami:)
    2 
 4 



zobacz też:

Likwidacja kolejnych delegatur BGiK

8 października 2012 roku rozpoczął się proces likwidacji trzech delegatur Biura Geodezji i Katastru Urzędu m.st...

Krok bliżej nowego budynku BGiK

23 lutego br. dyrektor Biura Administracyjno-Gospodarczego Andrzej Kicman w imieniu prezydenta m.st. Warszawy...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
0,2% powierzchni Polski leży poniżej poziomu morza?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Sanecki (1936-2022)

Józef Sanecki (1936-2022)
Józef Jan Sanecki (ur. 1936 r.) był absolwentem (1957 r.) Oficerskiej Szkoły Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu (budowa i eksploatacja maszyn inżynieryjnych). W latach 1957–1964 dowodził pododdziałami w 6. Pomorskiej Dywizji...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1610

1610
Powstaje rozprawka "Geodesia distantiarum sine instrumenta" (Geodezja odległości bez przyrządów) Jana Brożka, Ioannes Broscius (1585-1652) z Kurzelowa, teologa, profesora matematyki i astronomii, rektora Akademii Krakowskiej.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2