Kontakty pomiędzy służbami geodezyjnymi Polski i Armenii rozwijają się w szczególności w obszarze wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie katastru nieruchomości oraz tworzenia map topograficznych. W ostatnich latach zaowocowały one wizytami w GUGiK zarówno kierownictwa, jak i ekspertów reprezentujących różne dziedziny związane z geodezją i kartografią.
Szczególnym obszarem zainteresowania ze strony Armenii jest pogłębienie współpracy w obszarze budowy i aktualizacji baz danych topograficznych, produkcji materiałów kartograficznych, systemów odniesień przestrzennych oraz standaryzacji opracowań geodezyjnych. Jak można przeczytać na stronie GUGiK, strona polska z zainteresowaniem obserwuje natomiast rozwój prowadzonego w Armenii zintegrowanego systemu katastralnego i rejestracji praw własności do nieruchomości. W tej dziedzinie w Armenii przeprowadzono ostatnio gruntowną reformę systemu, w ramach której zbudowany został elektroniczny system katastralny bazujący na doświadczeniach europejskich. Rozwiązanie za swoja innowacyjność oraz poziom otwartości na potrzeby użytkownika doceniono licznymi międzynarodowymi nagrodami, między innymi na konferencji GOTO 2012.
Ponadto strona armeńska jest zainteresowana pogłębieniem współpracy oraz wymianą doświadczeń w zakresie edukacji i szkolenia w zakresie geodezji i kartografii. W wyniku zmian w systemie szkolnictwa wyższego wynikających z rozpadu ZSRR kraj został odcięty od dostępu do uczelni oferujących kształcenie w zakresie geodezji, kartografii oraz systemów informacji przestrzennej. Sytuacja ta powoduje konieczność kształcenia kadry nowych specjalistów poza granicami kraju. Jest to szczególnie istotne w kontekście armeńskich aspiracji do wdrożenia standardów europejskich i rozwiązań opartych o założenia dyrektywy INSPIRE.