Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-08-07 | GIS, Firma, Software

ISPiK ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A. z Gliwic decyzją ministra gospodarki Waldemara Pawlaka 1 sierpnia uzyskał status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR).


Ilustracja: ISPiK ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Tym samym spółka jako pierwsza spośród firm specjalizujących się w tworzeniu i wykorzystywaniu systemów informacji przestrzennej dla administracji publicznej dołączyła do wąskiej grupy 26 przedsiębiorstw posiadających taki status, których działania cechują się szczególną innowacyjnością oraz unikalnością rozwiązań. Nadanie statusu CBR, oprócz samego wyróżnienia, stwarza gliwickiej firmie nowe możliwości oraz pozwala na dalszy rozwój prowadzonych przez nią prac badawczych.

Obecna działalność firmy koncentruje się na trzech segmentach rynku systemów przestrzennych dla administracji, gospodarki i obywateli wspomagających budowę istotnych elementów społeczeństwa informacyjnego:
• Infrastruktura Informacji Przestrzennej (IIP), a w szczególności geoportale oraz hurtownie danych i metadanych zapewniające integrację i powszechny dostęp przez internet do różnorodnych rodzajów geoinformacji gromadzonej i aktualizowanej przez sektor administracji publicznej, instytucje badawczo-rozwojowe i organizacje prywatne.
• Systemy dla samorządu (e-urząd/e-administracja) zapewniające kompleksowe wykorzystanie geoinformacji, w tym obsługę obywateli i przedsiębiorstw.
• Systemy zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego wspierające sprawne funkcjonowanie instytucji zarządzania kryzysowego i służb ratowniczych.

Wdrażanie powyższych rozwiązań jest wspierane przez doradztwo oraz kształcenie specjalistów w zakresie wdrażania i eksploatacji systemów IIP, m.in. poprzez prowadzenie wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach Studium Podyplomowego GIS. W kształceniu specjalistów wykorzystywane są własne systemy zdalnej edukacji (e-Learning) umożliwiające tworzenie interaktywnych kursów szkoleniowych obsługiwanych przez portale edukacyjne w trybie zdalnego nauczania.

Źródło: ISPiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Globema ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał decyzję o nadaniu firmie Globema statusu Centrum...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
planetę Uran odkrył dopiero w 1781 roku William Herschel, choć obserwował ją już w 1690 r. John Flamsteed?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Heronim Olenderek (1941-2022)

Heronim Olenderek (1941-2022)
Prof. Olenderek urodził się w roku 1941. Był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, który ukończył w 1963 r. i, bezpośrednio po otrzymaniu dyplomu, rozpoczął pracę na Wydziale Leśnym SGGW. Przeszedł tam wszystkie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1080
Ukazały się tablice Toledańskie - tablice astronomiczne opracowane przez uczonych hiszpańskich i arabskich zawierające m.in. tabele z formułami, za pomocą których można było wyznaczyć położenie planet na nieboskłonie w dowolnym dniu. W wiekach...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2